Medikal Estetik Ankara

Ankara Medikal Estetik Doktoru Zilha Elma

Medikal Estetik Uygulamaları

Ankara Medikal Estetik Uygulamalarında nerede?

Ankara medikal estetik uygulamalarında aslında yeni yeni gelişiyor. Özel klinikler, özel spor komplexleri bir bir açılıyor. Kent eski kızılay tarafından taşınıp şimdi Çukurambar, Çayyolu ve Bilkent üzerinde yoğunlaşıyor. Bir senede 10 dan fazla klinik açıldı ve açılmaya devam ediyor. Evet yeni kliniklerin açılması bir rekabet oluşturuyor ve hastalar için çeşitlilik yaratıyor ancak kaliteli hizmet ve son yenilikler için dikkat edilmesi gerekenler var, yazımızın içeriği Ankarada estetik uygulamalarını anlatıyor.

Medikal estetik; kavramsal olarak ülkemizde yaklaşık on on beş yıldır var. Genel anlamda bilinen dermatoloji ya da estetik cerrahların uygulamaları ile kısıtlı iken artık estetik üzerine birçok uluslararası kongre ve kurslar düzenlenerek doktorlar sertifikalı eğitimlerden geçiyor ve dünyanın en çok para harcanan ilk beş dalından birisi olan estetiğe yatırım yapıyorlar. Tıbbi uygulamaların tamamen doktor tarafından kontrol edilmesi ve sertifikalı kişilerce yapılması çok önemli yoksa merdivenaltı uygulamalar ile her ay tv de yada internette kötü sonuçlar görüyoruz.

Medikal estetik doktoru kavramı ise tıbbi cihaz kullanım sertifikaları ile sadece estetik üzerine çalışan doktorların kullanmış oldukları bir unvan. Ankara’da sertifikalı kliniklerin tercih edilmesi ise Ankaralılar için çok önemli. Sertifikasız klinikler ya da doktor olmayan kişilerin invaziv uygulamalar yapması dolgu- mezoterapi gibi istenmeyen sonuçlar doğuruyor.

Estetik uygulamaları denince akla gelen ilk konsept yüz ve vücut olmak üzere ikiye ayrılıyor. Genel anlamda bilinen estetik uygulamaları anti aging ve bölgesel incelme olarak sıralanabiliyor.

Aşırı kilo alıp verme sonunda ortaya çıkan kötü görüntü, doğum sonrası sarkan cilt ve verilen kilolardan sonraki elastikiyet kaybı, selülit, kalitesiz ürünler ile makyaj, anti aging uygulamaları, cilt altı vitamin takviyeleri gibi Medikal Estetik uygulamaları en çok tercih edilenler diyebiliriz.

Medikal estetik doktoru tercih edilirken aldığı sertifikalar da önemli. Lazer sertifikası var ancak mezoterapi sertifikası yok bu kişiye mezoterapi yaptırmakta bir risk diyebiliriz. Eğer ki doktor bir uygulama ile ilgili eğitim aldı ise zaten sertifikalandırılıyor.

Ankara Medikal Estetik Doktoru Zilha Elma

Ankara’da Medikal Estetik sertifikalı doktoru olarak uzun yıllardır Bilkentte hizmet veriyoruz. Ankaradaki estetik uygulamalarında her zaman ilkleri yaşatmaya çalışıyor ve uluslararası yenilikleri ilk getiren klinik olmaya devam ediyoruz. Uluslararası BTL Aesthetics firmasının Sertifikalı Avrupa kliniklerinden birisiyiz. Tüm mezoterapi ve cihazları uygulamalarımız için sertifikalarımız bulunuyor. Her yıl en az 2 kez uluslararası estetik kongrelerine katılıyor ve Ankaralılar için en iyi estetik hizmetlerini vermeye çalışıyoruz.

 

Dr Zilha Elma Kliniği Hizmetlerimiz  

Dolgu Uygulaması

Cildimiz belirli bir süre sonra yerçekimine bağlı olarak aşağıya doğru kaymaya başlar. Kilo alıp vermeler, sigara, az su içmek, kalitesiz yaşam, hepsi ve daha fazlası cildinizin çökmesine neden olur. Çöken, yaşlanan, sarkan deri kırışıklıklara yol açar. Kırışıklıklar derinleştiği dönemde içerini doldurmak kırışıklığı ortadan kaldırdığı gibi dolgu uygulamaları yüzde kaybolan hacim içinde kullanılabilmektedir. Ayrıca burun ucu kaldırma ya da kemerli burunu ameliyatsız düzeltme, kısa çeneleri daha sivri yapma, şakaktaki boşlukları doldurma, nasalobiel dediğimiz dudak kenarından burun yanına geçen oluğun doldurulması ve en çok bilineni dudak dolgusu diyebiliriz. Dolgu iyidir ama profesyonel ve kararında dolgu daha iyidir.

 

Botoks uygulaması

Botoks uygulaması, en çok bilinen ve tercih edilen medikal estetik uygulamalarından bir tanesidir. Botoksun birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Terleme tedavisinden, mimik çizgilerinin oluşumunu engellemek ya da diş sıkmanızdan oluşan çene kasının yumuşatılması gibi daha birçok estetik uygulamanın başında gelmektedir. Bu konuda da işinin ehli sertifikalı birisinin yapması gerekmektedir. Kasa yapılan bu uygulamada yanlış yapıldığında problemler çıkmaktadır. Kaş düşüklüğü tedavisi yaparken asimetrik kaşa sahip olabilirsiniz. Bu yüzden yine medikal estetik sertifikalı bir doktorun uygulama yapması bu konuda çok önemlidir.

 

PRP Uygulaması

PRP uygulaması, kişinin kendi kanıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kişinin kendi kanı belirli işlemlerden geçirildikten sonra kişiye tekrar enjekte edilerek genelde yüze, saç derisine, boyun bölgesine uygulanmaktadır.  Kandaki iyileştirici hücrelerin cilde tekrar verilerek o bölgedeki iyileştirici hücrelerin artması sağlanır farklı kombinasyonlarda başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Mezoterapi Uygulamaları

Medikal Estetikte en fazla yapılan uygulamalardan bir tanesi de mezoterapidir. Birçok karışım bulunmakta ve farklı endikasyonlar için yıllardır kullanılmaktadır. Özel karışımlar yapabilmek için yine belirli eğitimlerden geçmek gerekmektedir. Ankarada Medikal Estetik Doktoru olarak bir çok mezoterapi karışımı için sertifikalarımız bulunmaktadır.  

Diğer Kozmetik Uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Teknolojik Uygulamalar Hakkında bilgi Almak için Uygulamayı seçebilirsiniz

Emsculpt

Exilis Elite Saten Yüz Germe

Cutera Titan

Pollogen Oxy Geneo

Plexr

Exilis Elite Saten Vücut Germe

 

Ankara Medikal Estetik Uygulama Fiyatları

Yukarıda da bahsedildiği gibi pek çok medikal estetik uygulama bulunmaktadır. Uygulamaları kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla estetik uygulama fiyatları kişiden kişiye ve uygulaman uygulamaya göre değişkenlik göstermektedir. Medikal estetik fiyatlarımız ile detaylı bilgiye bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Son teknolojik cihazların kullanıldığı uygulamalarımız ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları bize iletişim numaramızdan ulaşarak kafanızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Arkadaşınıza iyi gelen bir uygulamanın size de iyi geleceği garantisi yoktur. Bu yüzden doktor konsültasyonu gerekmektedir. Estetik uygulama fiyatları ancak doktor kontrolünden sonra belirlenebilmektedir.