Emsculpt Uygulaması Ankara

Emsculpt

Emsculpt Nedir?

Emsculpt dünyada ilk ve tek yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik alan kullanarak kasları çalıştırırken yağ yakmayı sağlayan keşfedilmiş en son teknolojidir.

Emsculpt şekilli ve fit bir vücut için teknoloji kullanarak bir ilki yapıyor. Bugüne kadar teknoloji hep yağ azaltmaya yönelik sistemler üretiyordu. Emsculpt ise dünyada ilk kas yaparken yağ yakan teknoloji olma özelliği ile fark yaratıyor. Bu uygulama ile spor yapmadan karın kaslarını güçlendirmek, kalçalarınızı daha şekilli sıkı ve kalkık yapmak mümkün.

Uygulama kasları 30 dakikada 20.000 kere çalıştırırken çok yüksek derecede enerji ihtiyacı oluşur. Vücut metabolik olarak bu enerjiyi kasların çalıştığı en yakın alandaki yağları yakarak karşılar. Yani önce kaslar çalıştırılır daha sonra yağ yakılır. Uygulamasından sonra kaslar yüksek derecede supramaximal kasılmaya maruz kaldığı için adapte olmaya çalışırlar ve ileri süreçte kas yoğunluğunda artış sağlanır. Düzenli spor yaptığınızda kaslarınızın şişmesi ve yoğunluğunun artması gibi bu işlemin sonunda da kas yoğunluğu artar. Tek fark her seans 20.000 kez çalışıyor olmasıdır. Bu uygulama fiziksel olarak yapamayacağınız sporu sadece iki haftada yapmanızı sağlar. Bu 80.000 mekik ya da 80.000 squat demektir.

Emsculpt Nasıl Kas yapıyor?

İnsan vücudu anatomik olarak saniyede sadece 1 kere istemli kas çalıştırabilir. Emsculpt saniyede 5 den fazla kasılma sağlayarak supramaximal kasılma ile istemsiz kas çalıştırmaya yarıyor. Supramaximal kasılmada laktik asit oluşmuyor, bu sayede vücut yorulmuyor (et kesmesi oluşmuyor). Supramaximal kasılmalar farklı sekanslarda çalıştığı için kas esnekliği cihaz tarafından ayarlanıyor. Bu sayede kas spazmları ya da kramplar oluşmuyor. Bu uygulamada siz uzanıyorsunuz sizin yerinize kaslarınız istemsiz şekilde çalışıyor.

EMS Tens Cihazları ile farkı nedir?

Vücuda yapıştırılan EMS tens cihazları ile giyilerek birlikte spor yapılan EMS cihazları sadece iki kas arasında elektriksel stimilasyon yaparak yüzeysel kas hareketi oluşturmaktadır ve sadece iki kas arasında çalışmaktadır. Kas kuvvetlendirmesi yapmaz sadece efor sarf ettiğinizde kaslarınızın daha fazla çalışmasını sağlar. Bu uygulama esnasında alandaki kasların % 100 ü çalışır ve sizin yaptığınız kasılmanın 5 katı fazlasını saniyede en az 5 defa yaparak kaslarınızı sizin yerinize çalışmasını sağlar.

Emsculpt zararı var mı ?

Birçok klinik çalışma ile etkinliğini ve sağlığa zararı olmadığı kanıtlamıştır. Amerika sağlık örgütü FDA tarafından onay alarak etkinliğini kanıtlamıştır. Nisan 2019 da Amerika’da toplamda 65.000 uygulama yapılmış ve olumsuz bir geri dönüş alınmamıştır. Emsculpt uygulamasının insan sağlığına zararı yoktur.

Emculpt Kaç Seans Uygulanıyor ?

Uygulama haftada 2 toplamda 4 seans önerilmektedir ve sadece 30 dakika sürmektedir. Kişiye göre uygulama dakikası değişmemekle birlikte 4 seanstan daha fazla uygulama yaptırmak isteyen kişiler en az bir ay kasların dinlenmesi için beklemeleri gerekmektedir. Uygulama yaptıracak olan kişinin çok kilolu olması halinde öncelikle diğer bölgesel incelme uygulamaları ile yağ kalınlığını azaltmalı daha sonra bu işleme girmesi önerilmektedir. Bu sayede kaslara ulaşmak daha kolay olacak ve sonuç daha efektif olacaktır.

Etkisi ne kadar sürüyor ?

İdame uygulaması yapılmamaktadır. Bunun nedeni zaten 4 seans uygulanmış kişilerde yapılan klinik ölçümlemede 1 yıl sonunda dahi kaslarda azalma ya da yağda tekrardan kalınlaşma gözlemlenmemesidir. Dolayısı ile 4 seanstan sonra yapılacak her işlem aslında önceki yaptırdığınız işlemin üzerine etkiyi arttıracaktır.

Emsculpt Yaptıranlar

Emsculpt yaptıran kişiler uygulama esnasında kaslarının çalıştıklarını aktif olarak hissederler. Uygulamadan sonra kasların sıkılığı kişiyi motive edici şekildedir. Daha önceden karın kaslarınızı sıkmadan dolaşıyorsanız bundan sonra konuşurken, yürürken ya da bir yere uzandığınızda tüm karın kaslarınızı hissedecek ve sürekli sıkı olması sizi mutlu edecektir. Kasların sıkı olma durumu gün geçtikçe artacak ve aralardaki yağların azalması ile kaslarınız daha görünür bir şekilde belirgin hale gelecektir.

Emsculpt Fiyatları

Emsculpt uygulama fiyatları için yasal olarak internetten bir bilgi paylaşamıyoruz. Ayrıca uygulama fiyatları kişiye özel olup doktor konsültasyonundan sonra belirlenebilmektedir. Çünkü farklı uygulamalar ile kombine işlem yapılması gerekebilir. Bu yüzden uygulama fiyatları için klinikten ücretsiz randevu alabilirsiniz.